Fotona endovaskularni zakroky

Endovaskulární zákroky

Endovenózní laserová ablace (EVLA) Fotona zaměřuje laserovou energii Nd:YAG do vnitřní části žíly, což způsobuje smrštění žilní stěny a její následné zatažení. Zdravé žíly, které uzavřenou žílu obklopují, pak mohou obnovit normální průtok krve v ošetřované oblasti.

Bezpečné, účinné a minimálně invazivní

Metoda EVLA je vysoce účinná především u velkých kmenových žil dolních končetin. Laserová energie je dodávána na požadované místo uvnitř žíly prostřednictvím optického vlákna a katetru. Toto laserové ošetření je méně invazivní než tradiční chirurgické metody odstraňování křečových žil, má nižší procento komplikací a je dobře pacienty snášeno. Doba zotavení je kratší a léčba přináší dobré kosmetické výsledky.

Rychlejší proces uzdravení a větší pohodlí pacienta

Energie laserů QCW Nd:YAG od Fotony se skvěle vstřebává v hemoglobinu, takže jsou ideální volbou pro endovenózní laserové ošetření. Vysoký výkon, selektivita a přesnost (omezení tepelného účinku na cílovou tkáň) způsobují jen minimální pocit nepohodlí během procedury, zajišťují mimořádně vysokou míru úspěšnosti zákroku a zkrácení doby potřebné k zotavení.

Více FOTONA EVLA - doc.MUDr. Tomáš Honěk, CSc.