Fotona hyperhidroza

Hyperhidróza

Laserová axilární léčba hyperhidrózy je bezpečné, efektivní a minimálně invazivní řešení nadměrného pocení. Laserové ošetření patří mezi nejméně invazivní operační techniky, takže jizvy a imobilizace pacienta nepředstavují žádný problém.

Zacílení potních žláz bez kolaterálního poškození

Při léčbě nadměrného pocení používané laserové světlo Nd: YAG o délce 1064 nm trvale zničí axilární potní žlázy fotoselektivním zahříváním tkáně potních žláz, přičemž nedochází k poškození okolní tkáně. Zákrok se provádí v lokální anestezii a je dokončen za necelou hodinu.

Obecné kroky průběhu procedury:

  • Krok 1 - Lokalizace: Před zákrokem se podpaží potře jodovou tinkturou a pomocí škrobu se přesně určí pozice potních žláz
  • Krok 2 - Ozáření: Provede se 3 mm řez, kterým je prostrčena kanyla s optickým vláknem. Následně je transportován paprsek typu QCW Nd:YAG s délkou 1064 nm, který zničí potní žlázy.
  • Krok 3 - Odstranění: Zdrsněnou kanylou jsou následně vytaženy zničené potní žlázy.

Výkon používaný během laserové léčby hyperhidrózy činí až 20 W. Aby byla zajištěna maximální selektivita, disponuje XP-2 Focusspeciálním režimem QCW, v němž lokalizované pulsy dosáhnou úrovně výkonu v kW rozsahu. To zvyšuje selektivní účinek laseru při zacílení tkáně, čímž je zajištěna větší rychlost, efektivita a bezpečnost všech chirurgických zákroků.

Vhodná léčebné procedura - jednoduchá, bezpečná, efektivní

Rostoucí počet lékařů považuje laser Nd: YAG za první volbu při léčbě nadměrného pocení, zvláště s ohledem na jednoduchost a rychlost zákroku (stejně tak i kvůli minimálnímu riziku komplikací). Celá operace trvá asi jednu hodinu a pacienti se mohou vrátit ke své běžné činnosti během několika hodin, což vede k úplnému zotavení během čtyř až sedmi dnů.