Fotona Onychomykoza

Onychomykóza

Léčba onychomikózy (plíseň nehtů) společnosti Fotona, ClearSteps ™ Onychomycosis Treatment, představuje revoluční metodu šetrnou k pacientovi. Jedná se o jednoduchý a účinný postup, který využívá výkonu laserového světla Nd: YAG , které postižený nehet a kožní tkáň rovnoměrně zahřívá do hloubky, čímž účinně oslabuje a zabíjí parazitní houby, jež se usadily v nehtech pacienta.

Bezpečná a účinná aplikace bez vedlejších účinků

Hloubkové, pulsní zahřívání nehtového lůžka stimuluje zabíjení parazitních hub. Přirozený růst a imunitní procesy v těle jsou pak schopny nehet obnovit do původního stavu. Ve srovnání s tradičními metodami jsou účinky laserového světla rovnoměrné v celé tkáni a nepodléhají omezením chemické difúze (např. topické léky) či hepatickým vedlejším účinkům (např. perorální léky).

ClearSteps™ tvoří tři krátké kroky:

  • Krok 1: Zabroušení nehtu. Při onychomykóze je nehet deformovaný a přerostlý, může být rovněž tlustší. Zabroušení nehtu umožní laserovému světlu plně proniknout do místa léčby.

  • Krok 2: Dodávání pulsů laseru Nd:YAG kruhovými pohyby po celé ploše nehtu. Pacient cítí mírné teplo.

  • Krok 3: Laserové pulsy Nd:YAG se aplikují i kolem obvodu nehtového lůžka a kolem prstu. Parazitické houby často proniknou i mimo lůžko nehtu a je tak třeba eliminovat veškerou zasaženou tkáň v okolí nehtu, aby nedošlo k recidivě.

Léčba ClearSteps™ se obvykle provádí čtyřikrát v jednotýdenních intervalech. V rámci jednoho ošetření by měly být léčeny všechny postižené nehty. Laserové světlo může také účinně léčit plíseň, která infikovala kožní tkáň.